Znaczenie drzwi wewnętrznych.

W każdym budynku najistotniejszą rzeczą są drzwi wewnętrzne. Chociażby dlatego, że oddzielają jedno pomieszczenie od drugiego. Wyznaczając w ten sposób strefę prywatną. Można to zaobserwować w domu jak i w biurze. Dlatego też bardzo istotne będzie jakie drzwi dobierze się do danego pomieszczenia. Wiele firm istniejących w branży zajmuje się produkcją, dystrybucją oraz dowozem i montażem drzwi – przez co ich usługi stają się bardzo kompleksowe.

drzwi wewnętrzne

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
drzwi wewnętrzne

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Jednakże w tym artykule nie chcielibyśmy poruszać tematu producentów drzwi, a do czego służą i jak ważną rolę pełnią dobrze dobrane drzwi wewnętrzne. Na początek kilka słów na temat różnic drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Otóż jedną z najważniejszych różnic jest to, iż drzwi wewnętrzne nie posiadają systemu zabezpieczeń, czyli kilku zamków bezpieczeństwa. Drzwi zewnętrzne (takowy system posiadają jako zabezpieczenia przed włamywaczami) obecnie posiadają minimum dwa zamki bezpieczeństwa wraz z szynami, które umiejscowione są na dole i górze drzwi oraz po dwa z każdej strony. Dodatkowo drzwi zewnętrzne wykonane są z materiałów bardziej trwałych (bardzo często z samego drewna). Drzwi wewnętrzne wykonane są z materiałów lekkich (bardzo często z kilku warstwowej skleiki ) dzięki czemu można je montować w ścianach wewnętrznych które wykonane są ze stelażu i płyt gipsowo-kartonowych. W tego typu ściankach działowych, nie można montować bardzo ciężkich drzwi, gdyż ściany mogą wtedy popękać lub drzwi bardzo często by opadały (co uniemożliwiłoby ich prawidłowe działanie).

Drzwi wewnętrzne pełnią funkcję separatorów między poszczególnymi pomieszczeniami znajdującymi się w danym budynku. Co jeszcze warto wspomnieć to to, że zazwyczaj w jednym mieszkaniu, biurze czy domu stosuje się jeden wzór dla wszystkich drzwi wewnętrznych. Takie rozwiązanie stosowane jest ze względów stylistycznych, gdyż ujednolica to wszystkie wejścia do pomieszczeń w danym biurze czy mieszkaniu. Drzwi wewnętrzne pełnią bardzo ważną funkcję, gdyż oddzielają najważniejsze pomieszczenia dając przy tym komfort i prywatność.