Jakie ościeżnice do nowego domu?

Czym należy kierować się podczas wyboru obramowania okien lub drzwi?
Ościeżnice jako artykuły budowlane możemy znaleźć właściwie w większości sklepów budowlanych.
ościeżnice

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Również przedsiębiorstwa podejmujące się produkcji okien świadczą dodatkowe usługi takie, jak produkcja ościeżnic. Ościeżnice to obramowania dotyczące zabudowy okien i drzwi. Odpowiedni wybór w tym zakresie pozwala na uzyskanie doskonałego efektu wizualnego. Często ościeżnice muszą pasować kolorystycznie i stylistycznie do wybranych drzwi czy okien. Zwykle stanowią one swoisty rodzaj tła, który pozwala wyeksponować kształty na przykład ramy okiennej. Z drugiej strony zastosowanie bardziej wyszukanych form ościeżnic umożliwia stworzenie bardziej wysublimowanego efektu.

Ościeżnice mogą być wykonane zarówno z metalu jak i drewna. Trzeba jednak pamiętać, aby rozważnie zdecydować się na taki wybór, ponieważ zwykle ościeżnice są montowane na wiele, wiele lat. Przeglądając oferty dotyczące tego asortymentu warto zwrócić uwagę na przykład na to, czy istnieje możliwość regulacji szerokości takich ościeżnic, czy są one produkowane o określonych parametrach. Możliwości regulacji pozwalają na dopasowanie powszechnie produkowanych artykułów do nawet najbardziej oryginalnego wnętrza.

Wybór ościeżnic powinien być także uzależniony od wymiarów okien i drzwi. Często przeprowadza się odpowiednie pomiary mające na celu zoptymalizowanie i dobór odpowiednich produktów. Zbyt szerokie ościeżnice potrafią wywołać przytłaczający efekt w pomieszczeniu, który najczęściej jest negatywnie odbierany przez użytkowników. Z drugiej strony, zastosowanie szerszego obramowania drzwi może wpłynąć na nadanie specyficznego charakteru danemu miejscu. Trzeba pamiętać, że wybierając obramowanie do konkretnych drzwi i okien należy dokonywać wyboru pomiędzy wyeksponowaniem na przykład drzwi lub futryny.
Zwykle zbyt rzucające się w oczy ościeżnice nie są wybierane przez klientów, ale z drugiej strony mogą one podkreślić pewne atuty między innymi elewacji, gdy mówimy o ościeżnicach montowanych na zewnątrz.