Jak wybrać drzwi?

Drzwi są ważnym elementem każdego budynku. Są jedną z pierwszych rzeczy, którą widzimy wchodząc do pomieszczenia. Warto zadbać zarówno o ich wygląd, jak i bezpieczeństwo. Domeną pań domu jest wybór drzwi wejściowych o odpowiednim kształcie, kolorze oraz dopasowaniu do wnętrza. Z kolei mężczyźni stawiają na sprzęt zapewniający bezpieczeństwo, o mocnej budowie, z dobrego materiału. Obecnie w sklepach znajdziemy drzwi zarówno cieszące oko swym wyglądem, jak i stabilne oraz bezpieczne.


Abecadło drzwiowe

rożne modele drzwi

Autor: Intro Media
Źródło: Intro Media
Kupując drzwi warto pamiętać o ich przeznaczeniu. Inne zamontujemy w wejściu, inne w pokojach, jeszcze inne w toalecie czy łazience. By uniknąć wizualnego miszmaszu można zamówić komplet dostosowany do szaty zewnętrznej całego mieszkania. Obecnie tego typu usługi świadczą zarówno stolarze, jak i salony meblowe. Drzwi na zamówienie na pewno będą pasowały do wielkości każdego pomieszczenia. Dodatkowo można zlecić wykonanie futryn oraz okien, które będą stanowiły jeden komplet z drzwiami.Drzwi wejściowe powinny być wyposażone w mocny zamek wejściowy. Powinny być wykonane z trwałego, niezniszczalnego materiału, odpornego na warunki atmosferyczne, np. silny wiatr, deszcz, śnieg oraz słońce. Dzięki temu drzwi wejściowe posłużą nam przez wiele lat i uchronią przed niebezpieczeństwami z zewnątrz.

Drzwi dla młodych rodziców

wnętrze pokoju

Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com

Dla młodych rodziców priorytet stanowi bezpieczeństwo ich dzieci. Dlatego warto zadbać, by drzwi do każdego z pomieszczeń były dostosowane do potrzeb najmłodszych. Spiczaste kanty, szyby, uwypuklenia lub ostre zawiasy mogą stać się źródłem niebezpieczeństwa dla naszych pociech. Dobrze, gdy możemy uniknąć montowania drzwi zawierających te elementy.

Jeśli mieszkamy w małym pomieszczeniu, w którym każda przestrzeń jest na wagę złota, możemy rozważyć zakup drzwi przesuwanych bądź składanych. Na rynku istnieje duży wybór tego typu produktów, dzięki czemu możemy wybrać odpowiedni sprzęt. Cena drzwi przesuwanych i składanych często jest niższa, niż tradycyjnych, a dodatkowy atut tego rozwiązania stanowi możliwość zaoszczędzenia miejsca.