drzwi

Drzwi ze szkła – dobry pomysł?

Czy szklane drzwi to na pewno dobry pomysł w przypadku naszej strefy klimatycznej? Na pewno w wielu różnych filmach lub serialach mieliśmy okazję oglądać nowoczesne domy, które w dużej części wykonane są ze szkła. Rzeczywiście jest to surowiec bardzo na topie. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić, ponieważ takie rozwiązania wiążą się z bardzo wysokimi kosztami. Dlatego też jednak warto rozważyć, czy zastosowanie szklanych drzwi do domu jest całkowicie bezpieczne, a także czy nie powoduje wychłodzenia w pomieszczeniach.

Okazuje się, że technika budowania domów mocno poszła ostatnio do przodu. W związku z tym, jeśli mamy mieć jakiekolwiek ograniczenia, to tylko i wyłącznie finansowe. Ponieważ większość rzeczy jest dostępna także na polskim rynku. Pozostaje jedynie kwestia ceny, czy będziemy mogli sobie na to pozwolić czy nie. Na pewno szklane drzwi wyglądają bardzo efektownie i świetnie integrują się z dużym oszkleniem. Takie projekty domów zazwyczaj posiadają praktycznie całą jedną ścianą jakby wykonaną ze szkła. Jest to naprawdę fantastyczna sprawa, ale z drugiej strony, trzeba liczyć się z pewnymi obowiązkami, wobec takiego nowoczesnego i ekskluzywnego rozwiązania. W pierwszej kolejności takie szyby muszą być zawsze czyste. W innym przypadku będzie to wyglądało naprawdę mizernie. A jak wiadomo, w domu z dziećmi, na szklanych powierzchniach często widzimy odciski małych rączek.

Gdy w domu jest jeszcze pies lub kot, to szanse na czyste szklane drzwi diametralnie maleją. Warto zatem zastanowić się czy nasz dom również będzie wyglądał jak ten dom, który pokazują w serialach oraz firmach. W końcu oni nie pokazują ujęć gospodyni domowej, która to wszystko czyści, żeby nie pozostała na szklanej powierzchni ani jedna smuga. Dobrze jest wziąć taką możliwość pod uwagę, ponieważ w innym przypadku możemy zetknąć się ze sporym rozczarowaniem. Co wcale nie oznacza, że pomysł na szklane drzwi jest z góry przegrany. Trzeba po prostu rozważyć wszystkie plusy i minusy takiego rozwiązania.